V našem kosmetickém salonu má ošetření následující postup

1. Povrchové čištění pleti

Povrchové čištění provádím nejprve mlékem, které díky obsahu rostlinných olejů a aktivních látek zbaví pleť nečistot, přebytečného mazu a zbytků make-upu.

Pak pleť dočistím tonikem, které nejen pleť očistí od zbytků mléka, ale dodá pleti potřebnou hydrataci a pomáhá udržet hydrolipidový film na pleti.

2. Exfoliace  a hloubkové čištění pleti

Exfoliací odstraníme z povrchu pleti odumřelé zrohovatělé buňky. Tím bude pleť lépe připravená pro vlastní čištění pleti.

Protože klasický peeling a napařování pleti jsou u spousta klientek kontraindikovány tak se postupně od těchto metod v kosmetologii ustupuje. Nanese se roztok připravující pleť pro čištění ultrazvukovou špachtlí, poté se jemnými pohyby odstraní horní zrohovatělá vrstva a veškeré nečistoty.

3. Úprava obočí popř. depilace

4. Nanesení aktivních látek

Po důkladném vyčištění pleti nanesu na pleť aktivní látky nejprve ve vodných roztocích ( urea, kyselina hyaluronová, kolagen,..) pak v oleji ( vitaminy A,E, minerály,..)

Výběr aktivních látek se řídí aktuálním stavem pleti. 

5. Kosmetická masáž obličeje

Kosmetickou masáž provádím nejčastěji pomocí bio oleje s přísadou aktivních látek. Je možno použít i jiných přípravků.

Během masáže se uvolní napětí mimických svalů, urychlí se buněčný metabolismus v pleti, vyplaví se kyselina mléčná ze svalů a tím se svaly relaxují. Speciálními hmaty působím proti vráskám. Po masáži je pleť projasněná a nejeví známky únavy. 

6. Nanesení masky

Na pleť nanáším různé typy masek. Řídím se jak typem pleti, tak jejím aktuálním stavem.

Protože na pleti řešíme více problémů současně, je možné masky kombinovat.

Značky, se kterými pracuji, nabízí širokou škálu druhů masek.

Jsou buď ve formě krémů, past a gelů nebo na pleť používám speciální a velmi žádané masky hydrogelové a alginátové..

7. Aplikace závěrečného séra a krému

Závěr ošetření patří jejímu zhýčkání koncentrovaným sérem a závěrečným krémem. Výběr přípravků závisí na druhu celého ošetření. Mezi nejoblíbenější patří sérum s DNA, kaviárem, kyselinou hyaluronovou, hedvábnými proteiny či sérum liftingové.